Beczkó 1872. július 26. – 1954. október 01.

Jómódú polgári családban és jó anyagi körülmények között nevelkedett.1896-ban a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnöki oklevelet szerzett. A postához 1898-ban került, ahol a Budapesti Távbeszélő Hálózat Igazgatóságánál dolgozott és a Szerecsen utcai telefonközpont és az új interurbán központ építésében vett részt. Dolgozott a Távbeszélő Igazgatóságon, majd a Budapesti Távíró és Távbeszélő Hálózat Műszaki Felügyelőségének vezetését bízták rá. 1919-től az újonnan megalakított rádió kirendeltségen, Posta Találmányi Hivatalnál is dolgozott, mielőtt a Posta Kísérleti Állomás vezetését bízták rá 1921-ben, melyet egészen 1932. szeptemberi nyugdíjazásáig irányított. Több alkalommal járt tanulmányúton külföldön. Továbbá rendszeresen képviselte hazánkat különböző rádiózással foglalkozó üléseken, konferenciákon, értekezleteken, úgymint a Rádió Unió, a Rádió Konferencia, frekvencia elosztói európai konferencia stb… Nyugdíjazását követően az Állomás munkáját a tapasztalatával, nagy szakmai tudásával, nyelvtudásával sokáig segítette. Az 1936-ban Molnár János által alapított Rádió Technika folyóirat kiadására kérte föl, mint laptulajdonost. Részt vett Molnár Jánossal és Laszgallner Ernővel A Rádió Kincsestára című könyv szerkesztésében.