1900. június 29. - 1974. május 10.

Posta műszaki segédtiszt. 1919-től a csepeli rádió-állomás műszaki személyzetéhez tartozott. Később, 1923-ban az ő hangján szólalt meg a rádió a csepeli adóállomás technikai helységében elhelyezett mikrofonból, szép bariton hangja volt. „... szól a rádió…” Az első hazai műsort ő adta, magyar nótákat énekelt és gramofon zenét szolgáltattak. Ha netán az adóval valami történt, akkor a hibát is ő hárította el.
Később a rádióközvetítő állomások hivatalának vezetője lett 1938-ban Kassán, majd 1940-ben Kolozsvárott, akkor a család is költözött vele. Része volt adó berendezés megmentésében is, amit ki akartak vinni az országból a háború utolsó napjaiban. 1965-ben ment nyugdíjba, azonban folyamatosan dolgozott a haláláig.